507 507 487

ul. Ostrobramska 72, 04-175 Warszawa

ul. Łukowska 27, 04-133 Warszawa

Pogrzeby humanistyczne

Pogrzeby humanistyczne – zwane inaczej pogrzebami świeckimi – to pochówki, których ceremonia przebiega z pominięciem odniesień do religii, bądź z ich znaczącym ograniczeniem. Wybór takiego rodzaju pogrzebu najczęściej jest wypełnieniem woli Zmarłego, który w życiu kierował się światopoglądem laickim bądź też z różnych powodów nie życzył sobie, aby jego pochówek miał charakter religijny.

Zorganizowanie pogrzebu humanistycznego wymaga drobiazgowego przygotowania, ponieważ jest to uroczystość o wysokim stopniu personalizacji, której każdy z elementów ma w sobie nawiązanie do osoby, życia czy dzieł osoby zmarłej. Wśród tych elementów ważne miejsce zajmują słowa – w tym poezja – a także muzyka oraz różnorodne elementy scenograficzne. W trakcie ceremonii żałobnych o charakterze świeckim wygłaszana jest także najczęściej mowa pogrzebowa, w której wspomina się Zmarłego i wyraża wdzięczność za jego życie.

 

pogrzeby humanistyczne

 

Dbałość o detale

Pogrzeb – niezależnie czy jest on pogrzebem humanistycznym czy religijnym – to bardzo ważne wydarzenie, będące ostatnim pożegnaniem osoby, która odeszła. Z tego powodu konieczne jest, aby był on zaplanowany w każdym szczególe, ponieważ w przypadku spraw ostatecznych nie ma miejsca na jakikolwiek błąd.

Zakład Pogrzebowy Gralewski posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie organizacji pogrzebów humanistycznych. Zapewniamy dbałość o każdy aspekt ceremonii żałobnych, które odbywają się na wszystkich cmentarzach Warszawy i okolic. Przygotowujemy je z zaangażowaniem i precyzją, dostosowując każdy detal do Państwa życzeń i oczekiwań.

Organizacja pogrzebów humanistycznych przez Zakład Pogrzebowy Gralewski to prawdziwie spersonalizowane uroczystości. Zajmujemy się każdym aspektem ich przygotowania, aby pozostawić Państwu czas na przeżywanie żałoby i pielęgnowanie najpiękniejszych wspomnień.