507 507 487

ul. Ostrobramska 72, 04-175 Warszawa

ul. Łukowska 27, 04-133 Warszawa

Kremacja zwłok

Kremacja zwłok w Polsce staje się coraz częściej wybieraną formą pochówku. Powodem takiego stanu rzeczy jest rosnąca świadomość społeczna związana z tematem pogrzebów kremacyjnych, kwestie ekologiczne lub finansowe oraz szybko malejąca liczba miejsc na cmentarzach w Warszawie oraz okolicach. Coraz częściej również wiele osób – jeszcze za swojego życia – wyraża w swojej ostatniej woli pragnienie, aby ich pogrzeb był pogrzebem z uprzednią kremacją.

Pogrzeby kremacyjne, choć nieznacznie, różnią się jednak od pogrzebu tradycyjnego, co jest widoczne na niektórych – zwłaszcza końcowych – etapach ceremonii pogrzebowej. Dla wielu rodzin pogrzeb urnowy jest nie tyle alternatywą, co koniecznością. Dzieje się tak, gdy chcą one, aby cała rodzina była pochowana blisko siebie. Kremacja zwłok pozwala bowiem na pochowanie urny z prochami w grobie rodzinnym, bez konieczności szukania oddalonego cmentarza z wolnymi grobami ziemnymi.

kremacja zwłok gralewski

Pogrzeby z kremacją

Zakład Pogrzebowy Gralewski z Warszawy oferuje usługi kremacyjne zmarłych. Kremacje odbywają się w krematorium na warszawskim Cmentarzu Północnym, na Wólce Węglowej.

Jako pracownicy Zakładu Pogrzebowego Gralewski zdajemy sobie sprawę, że pogrzeb kremacyjny może budzić wiele wątpliwości. Dlatego nasi pracownicy są do Państwa dyspozycji, gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące tego typu pochówku. Wyjaśniamy różnicę między pogrzebem tradycyjnym a urnowym oraz pomagamy w wyborze niezbędnych akcesoriów funeralnych, do których należy głównie trumna kremacyjna i urna.