507 507 487

ul. Ostrobramska 72, 04-175 Warszawa

ul. Łukowska 27, 04-133 Warszawa

Zakład pogrzebowy Wawer

Wawer to jedna z granicznych dzielnic prawobrzeżnej Warszawy. Wawer położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie dzielnic Praga-Południe, Rembertów i Wesoła, z którymi graniczy od północy, a także w miastem Józefów, z którym graniczy od południa. Powierzchnia dzielnicy Wawer to 79,7 km², które zamieszkuje niespełna 79 tysięcy mieszkańców – co sprawia, że jest to dzielnica najrzadziej zaludniona, bo na 1 km² zamieszkuje tam średnio 982 osoby.

Wawer w ciągu lat swojego istnienia wielokrotnie zmieniał nie tylko swoje granice administracyjne, ale i status. Częścią miasta stołecznego Warszawa Wawer stał się w 1951 roku, by w 2002 roku uzyskać status samodzielnej dzielnicy.

 

Zakład pogrzebowy Wawer

 

Historia, którą kryją tamte tereny to momenty zarówno radosne – jak te związane z jego rozwojem – ale i tragiczne – jak noc z 26 na 27 grudnia 1939 roku, gdy Niemcy zamordowali 107 cywilnych mieszkańców Wawra.

Obecnie Wawer to dzielnica, w której chętnie zamieszkują osoby pracujące i uczące się w centrum Warszawy. Bliskość oraz obfitość terenów zielonych pozwala na połączenie możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego z bezpośrednią bliskością ważnych instytucji samorządowych i państwowych, których siedziby znajdują się w Warszawie.

Mieszkańcy dzielnicy Wawer nie muszą jednak udawać się do śródmieścia Warszawy w każdej sprawie – gdyż wiele kwestii mogą załatwić bez oddalania się od miejsca zamieszkania. Jedną z takich kwestii są usługi pogrzebowe, które świadczy znany i ceniony Zakład Pogrzebowy Gralewski, którego biura zlokalizowane są w sąsiednich dzielnicach Praga oraz Praga-Południe. Dzięki dyspozycyjności pracowników tej firmy oraz usłudze biura mobilnego usługi pogrzebowe – najwyższej jakości w niezwykle korzystnej cenie – świadczonego przez ten zakład pogrzebowy są też dostępne dla mieszkańców dzielnicy Wawer.